سکوت راهنمای خوبی ها

سکوت و کم حرفی یکی از راه های دریافت علم و دانش است.

سکوت وسیله ای برای جلب محبت دیگران و راهنمای خوبی هاست.(امام رضا(ع))

شد آن که اهل نظر بر کناره مي‌رفتند         هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

به صوت چنگ بگوييم آن  حکايت ‌ها           که از نهفتن آن ديگ سينه مي‌زدجوش

سخن در قید و بند تو می باشد تا آن را نگفته ای و چون به زبان آوردی تو در بند آن هستی پس زبان را نگاه دار چنان که طلا و نقره را در خزینه می نهی که بسا یک کلمه نعمتی را از دست می دهد و عذاب و گرفتاری پیش می آورد(امام علی (ع))

چه مشکلات حل نشدنی داریم که به وسیله ی این زبون به وجود اومده.با این زبون چه گناه های بزرگی کردیم،دل ها شکوندیم،غیبتها کردیم،دو به هم زنی کردیم،تهمت زدیم،مسخره کردیم،چرت و پرت گفتیم.به خدا اگه ساکت باشیم خیلی بیشتر گیرمون میاد.به جاش فکر کنیم.سفارش شده فکر کنید به آفرینش.خلاصه اینکه سعی کنیم حرف زدنمون هدف داشته باشه.یک چیز به درد خور توش باشه...

کسی که از گفتن نمی دانم روی گردان است به هلاکت و نابودی می رسد(امام علی(ع))

 من نمی دونم چرا بعضی ها هیچ سوالیو بی جواب نمی ذارن.بابا نمیکشنت اگه بگی نمی دونم.نمی دونم خیلی کلمه ی قشنگیه روش بیشتر کار کنیم.

امام علی(ع)می فرماید:آنچه را نمیدانی مگو بلکه هرچه را هم می دانی مگو زیرا خداوند سبحان بر همه ی اعضا و اندام تو احکامی را واجب کرده که روز قیامت به آنها بر تو دلیل و بهانه می آورد.

 یعنی اینکه از ما می پرسن چه هدفی داشتی این کلمه رو گفتی...

خاموشي به که وصف عشق تو                  اندر  خبر  و نشان نمي‌گنجد

--------------------------------------------------

بعد اینکه هوس زیارت امام رضا کردیم دعا کنید نصیبمون بشه.هر کی هرچی خواسته از این آقا گرفته.برا مهموناش کم نمی ذاره.من زندگیمو مدیون این بزرگوار هستم.این مطلب با فرمایشات ایشون شروع شد. 

/ 39 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی روحی

سلام هديه اهل دل عشق تو بکشت ترکی و تازی را من بنده ی آن شهيد و آن قاضی را

ستايشگر

سلام ان شا الله قسمت مي شه ..... براي ما هم دعا كنيد ............دعوتمون كنند ... خدايا من از توام (مولا علي ع): سبكبال شويد و به مقصد برسيد به روزم (( قبلا از طولاني شدن مطلب عذرخواهي مي كنم ...حرف دل بود كه بايد مي گفت ...))

سقوط

همنوع خوبم سلام مطالب زیبای داشتید خوشم امد اما زندگی ... زندگی نه ان قصه تلخی است که برمن تحمیل و تفسیر شد و نه ان حکایت شرینی است که تو برایم تعریف می کنی و شاید اگر بتوان زندگی را در یک واژه معنی کرد زندگی یعنی مخلوط این دو که شاید اون زمان این تعریف من و تو را از کنار هم دور کند اما زندگی یعنی چه ...؟ نمی دونم ... شاید .... خوشحالم میشم اگر از پشت این پرده سقوطم را تماشا کنی

بنده ي عشق

سلام علیکم. خدا قوت. از مزایای سکوت گفتین .. از اون ور بیجا حرف زدن چه عواقب بدی داره. تعادل همه جا خوبه بخصوص در سخن گفتن اما توی وبلاگم سوالی پرسیدم در مورد عشق: نظرتون در مورد حالت زميني اين قضيه چيه؟ عشق بين دو هم نوع . اين عشق چه خصوصياتي بايد داشته باشه كه حقيقي و زيبا و ماندگار باشه؟ اصلا با توجه به شرايط دنياي امروز و مادي گرايي انسانها، شما براي همچين كلمه اي اون هم در روابط آدم ها با هم، وجود و ارزشي قائل هستيد؟ جوابتون ارزشمنده.

علی روحی

سلام هديه اهل دل ميآمد يارمست و تنها تنها بانرگس پرخمار رعنا رعنا جستم ک

نازنين

سلام بر عاشق... دوست هميشه همراه و مهربان من... همينکه نام شما را در ليست نظرات ميبينم دلگرم ميشوم... به ياد می آورم کسی هست که بی آنکه ديده باشمش دعايم ميگويد و در نيايش هايش فراموشم نميکند... کاش باور کنی که من نیز هميشه دعاگوی شما و دوست ديگرم بينهايت عزيز هستم... راستی گفتی مشهد بودی؟ چه خوب... خوش به حالتان... دگرگونی حالتان در حرم آن بزرگوار مبارک! فراموشم که نکرديد؟! در پناه يکی

ی بنده خدا

سلام دوست خوبم ممنون که سر زدی خوشحالم کردی بنده آپ هستم اگه بیای شادم می کنی التماس دعا;)

سه نقطه ييا

سلام نام شما در لیست پیوندهای سایت قرار گرفت خوشحال میشم که باهم تبادل اطلاعات داشته باشیم اماده همکاری با تمام دوستان وبلاگ نویس درموضوعات معنوی ممنونم یا علی مدد

ی بنده خدا

سلام ممنون که سر زدی من با تبادل لينک موافقم دوست خوبم وبلاگ توام مفيد و خوب است التماس دعا