او را در حد توان بشناس

اگر مردم می دانستد که شناخت خدا چقدر با ارزش است به شکوفه های رنگین زندگی دنیا دیده نمی دوختند و دنیا نزد آنان بی ارزش تر از خاک می بود(امام صادق(ع))

یا رب  چه  فرخ طالعند  آنان که  در  بازار  عشق            

                                    دردی خریدند و غم دنیای دون بفروختند

در گوش اهل مدرسه یا رب بهایی شب چه گفت؟

                                  کامروز آن بیچارگان اوراق خود را سوختند

امام کاظم نقل می کند که عده ای نزد امام صادق آمدند و پرسیدند که علت چیست که ما دعا می کنیم ولی مستجاب نمی شود؟امام فرمود:چون شما کسی را می خوانید که نمی شناسید!!

این همان مشکلیست که اغلب ما گرفتار آن هستیم .زیبایی را از مخلوق می بینیم و مجذوب او می شویم در حالی که خالق و صانع او زیباست.در قدرت یک شی در حیرت می مانیم در صورتی که خالق آن شی قدرتمند است.خلاصه اگر او را نشناسیم ضرر بزرگی کرده ایم.به همه چیز فکر می کنیم اما دریغ از لحظه ای به او فکر کردن.خدایا من را به خاطر غفلت و ناتوانی و معصیتم ببخش که تو را نشناختم.  

دانم ای  ناله در آن دل ز چه تاثیر نکردی             رخنه در سنگ محال است تو تقصیر نکردی

        

/ 51 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مداحی

بی نهایت! و عاشق عزیز! سلام. مجدد اومدم اینجا تا یه مطلبی عرض کنم.پست جدید سایت درباره ی اینه که: چرا در نماز آنچنان که باید وشاید لذت نمبیریم . ممنون میشم مثل همیشه از لطف شما بواسطه حضورتون بهره مند بشم . به امید وزیدن نسیم معطر کوی دوست در صبح دولت عاشقی

بنده ناتوان

سلام. من که همه ش وبلاگتونو می خونم ولی شما نه خوشحال ميشم به کلبه کوچک من هم سری بزند.

يه آدم كور!

1ـ امید یعنی چه؟ ۲ـ انتقام یعنی چه؟ ۳ـ غرور یعنی چه؟ ۴ـ معجزه یعنی چه؟ *** من آپ کردم... منتظرت هستم... میای دیگه؟

مینو

سلام ممنون که سر زدی نوشته های که گذاشتی خیلی قشنگن کل وبلاگتو خوندم و خیلی آروم شدم انتخاب های خیلی عالی داشتی یک جمله از امام علی بود که خیلی کمکم کرد تا تصمیم نهاییمو سر یه موضوعی بگیرم ممنون و ممنون که انقدر به موقع در روز مناسب و ساعت مناسب به من سر زدی.

زرين قلم

السلام علیک یا اابا عبدالله الحسین (ع) سلام علیکم ممنونم که بهمون سر زدید ـ از اظهار لطفتون هم سپاسگزارم !!!!!!! عاشق شو عاشق خدا !!!!!!! بین لینک دوستان ( هل من ناصر ینصرمی ) قرار گرفت اگه قابل دونستید هل من ناصر ینصرنی رو هم لینک کنید التماس دعا یا علی

ميثم

چه زيبا بود نقشی که در خانه دل من نگاشتی ممنونم از حضورت

امیرحسین

کاش به نصیحت هایی که به دیگران میگیم عمل میکردیم

باورکنیم خدا زیباتر از هرچیز است

زهرا

حدیث امام کاظم جالب بود