عاقبت به خیر باشی...

امام علی(ع) می فرمایند:بر بهترین این امت از عذاب و کیفر خدا ایمن و آسوده مباش به جهت فرموده ی خداوند سبحان(آیه ی۹۹ سوره ی اعراف)از کیفر خدا ایمن نیستند مگر مردم زیانکار و بر بدترین این امت از رحمت و مهربانی خدا نومید مشو به جهت فرموده ی خداوند سبحان(آیه ی ۸۷ سوره ی یوسف) از رحمت خدا نومید نشوند مگر کافران.
اول این که از رو چهره ی کسی نمی شه بفهمی تو دلش چی می گذره یا چه اعمالی انجام داده و می خواد بده.بعد اینکه بزرگان ما هیچ وقت به خودشون نمره ی قبولی تو این امتحان دنیا نمی دن.شب ها برای کوتاهی هاشون از درگاه خدا طلب بخشش می کردن و روزها دنبال بدست آوردن رضای خدا بودن.یه روزی شیطون بنده ی درجه ۱بود مگه نه!
خداوند در سوره ی فرقان می فرماید:و آنان هستند که شب را به سجده و قیام نماز برای رضای خدا روز کنند(۶۴)وآنان هستند که دایم به دعا و تضرع گویند پروردگارا عذاب جهنم را از ما بگردان که سخت عذاب مهلک دایمی است(۶۵)
قومی  زخیال  در  غرور  افتادند           وندر طلب حور و قصور افتادند
قومی متشککند و قومی به یقین         از کوی تو دور دور دور افتادند
عرض کنم خدمتتون که خیلی ها بودن که اگه ما دربارشون تصمیم می گرفتیم حتما اهل جهنم بودن اما به خدا اینطوری نشد و اونا رستگار شدند برای اینکه خدا خودش می گه من هدایت می کنم فقط من.در آیه ۵۶ سوره ی قصص می فرماید: ای رسول ما چنین نیست که هر کس را تو بخواهی هدایت توانی کرد لیکن خدا هر که را خواهد هدایت می کند و او به حال آنانکه قابل هدایتند آگاه تر است.
به ذات پاک منزه که بعد این همه کار     به  هر  طرف  نگرانیم تا  کدام  کنیم
قرار  عاقبت کار  هم  بر   این   افتاد      که خویش را همه حیران و خیره نام کنی
م

 

/ 35 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پریسا

[لبخند][گل]

امین

سلام.ممنون که بی معرفتی منو با مهربونیت جبران کردی.

کانون وبلاگ نویسان مذهبی

با سلام به شما دوست محترم؛ پست های ارسالی شما بر اساس ثبت نام حضرتعالی در کانون وبلاگ نویسان مذهبی در فروردین ماه 87 مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.منتظر نتایج نهایی مسابقات باشید.

ی بنده خدا

سلام دوست خوبم ممنون که سر زدی بنده آپ هستم خوشحال می شم ببینمت التماس دعا

دلسوخته

به نام الله سلام از مطلب زیباتون لذت بردم... ما بنده های نالایق همیشه نیاز به یه تلنگر داریم... ایشالله که از این تلنگرا بتونیم استفاده ببریم و راه رو از چاه تشخیص بدیم. "من طفل طریقم ای پیر طریق دستگیری فرما"

لیلا

دوست عزیز اگه به من سر بزنی خوشحالم می کنی بیا کمکم کن [گریه

محمود وجدی

((بنام آنكه همه هستي از اوست )) * دلگرمی وجود : خيلي فكر كردم ، روزها ، شبها ، هنگام نماز ، وقت خواب 000 آخر خدا كجاست ؟ چه شكلي است ؟ چه هيبتي دارد ؟ و 0000 از آنچه قران گفته ، دانشمندان و دانايان و فقها و انديشمندان و علماي اهل دل ، كه خدا بين انسان و قلب اوست ، خدا همه جا هست ، خدا كل است و برتمام ذرات شموليت دارد 0 آري خدا سرمنشاً پاكي كل است 0 خدا سر منشاً انرژي گيتي است و فقط انرژي هاي مثبت را جذب مي نمايد 0 بدي و بد انديشي و بد عملي در نزد خدا جايي ندارد 0 و بعد ها به این نتیجه رسیده ام که خدا واقعاً در من و با من است 0 آخر چگونه می شود یادگاری گرانقدر نزد ما به امانت گذاشته باشد و ما را رها کند و ما تنها باشیم ؟ آیا تاکنون در این مهم تفکر نموده ای که خدای مهربان از روح خود در ما دمیده است یعنی چه ؟ اشرف مخلوقات ، خلیفه خدا روی زمین و .... اینها فقط الفاظ خالی که نیست . اینها حقایقی هستند که ما کمتر در آن تعمق نموده ایم و عادت کردیم که به سطحی نگری و ساده اندیشی روی آوریم . خدا بسیار مهربان و رئوف است ، اصلاً قیاسی می کنم تا بهتر بتوانم حس خود را به شما انتقال دهم . آیا تاکنون در مهر مادری تف

یه بنده ی خدا

بنام خدایی که در این نزدیکیست سکوت قلم را شکستن چه زیباست. خیلی عالی بود. خیلی ممنون که برخلاف همه یه کارایی واسه ی خوشحالی ما کردی. من که خوشم اومد امیدوارم که خدا هم خوشش بیاد و ازت راضی باش[لبخند]ه. انشاالله.

niloofar

سلام..ممنونم از متن زیباتون....میدونم خدا خیلی خوبه ارحم الراحمین ...ستار العیوبه..میدونم خدا توبه کنندگان حقیقی رو دوست داره و نباید ازش نا امید شد...ولی من دهها بار گناه کردم و توبه کردم باز برگشتم گناه بزرگی کردم خیلی بزرگ....شک دارم خدا این بار دیگه منو ببخشه...تو رو خدا برام دعا کنید...شرایط روحی بدی دارم

niloofar

سلام..ممنونم از متن زیباتون....میدونم خدا خیلی خوبه ارحم الراحمین ...ستار العیوبه..میدونم خدا توبه کنندگان حقیقی رو دوست داره و نباید ازش نا امید شد...ولی من دهها بار گناه کردم و توبه کردم باز برگشتم گناه بزرگی کردم خیلی بزرگ....شک دارم خدا این بار دیگه منو ببخشه...تو رو خدا برام دعا کنید...شرایط روحی بدی دارم