ارزششو نداره...تو گرون تری!

آنچه از نعمت های این عالم به شما داده شده متاع و زیور بی قدر زندگانی دنیاست و آنچه نزد خداست بسیار برای شما بهتر و باقی تر است اگر فهم و عقل کار بندید(۶٠_قصص)

یه سوال؟ همیشه تو ذهنم بوده اونم اینکه چرا ما به خاطر ۵٠ یا ۶٠ نه ١٠٠سال دست به هر کار کثیفی می زنیم.سر این کلاه می زاریم سر اون کلاه می زاریم پول یتیم و پیرمرد و پیرزن و بدبخت و مثه آب خوردن بالا می کشیم.بعد ماشین می کنیم می ندازیم زیر پای بچه ١۶ سالمون.فرشش می کنیم.خونش می کنیم.غذاش میکنیم مثه هلو می خوریم.چه جوری. چه جوری؟بابا به قران ما هم یه روز می میریم.به علی قسم مرگ مال دیگرون نیست مال ما هم هست.  

به خدا سوگنداین دنیای شما در چشم من خوارتر و پست تر است از استخوان بی گوشت خوک که در دست گرفتار به بیماری خوره باشد(امام علی علیه السلام)

کاش که می شستیم یه خورده فکر می کردیم بعد می دیدیم که50یا 60سال ارزش این کارارو نداره.ارزش چابلوسی و رشوه دادن و گرفتنو و حروم خوری و نیم ساعت حال کردن با ناموس مردمو نداره.به هرکسی دوست داری قسم ارزششو نداره.

حالا فکر نکنین ما از آسمون افتادیم یا امامزاده ایم این حرفارو می زنیم نه.ما خودمون از همه بدتریم فقط یه خورده بچه پوروییم.بعدم نافرم به اوستا کریم دل خوش کردیم که ببخشتمون.خدایا ما رو ببخش جلو دشمنت روسیاه نشیم.

یار مفروش به دنیا که بسی سود نکرد     

                                 آن که یوسف به زر ناسره بفروخته بود

گفت و خوش گفت برو خرقه بسوزان حافظ

                               یا رب این قلب شناسی زکه آموخته بود          

 

 

/ 42 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هیچ

فقط باید خدا رو شکر کرد که وقتی دنبالش هستیم خودش رو به اندازه شعور مون نشون می ده کسایی که فکر می کنید خدا فراموشتون کرده چرا فکر نمی کنید که الان دارید بهش فکر می کنید یعنی اونم به شما فکر کرده وگرنه الان داشتیم یه سایته دیگرو می دیدیم پس داره نگامون می کنه پس نگاش کنیم اخه چرا خدا با این خوبی بندهای نا امیدی مثل مارو داره فقط کافی از ته دل بگیم دوست داریم خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا همین .[لبخند]

هیچ

یادم رفت بگم سایت شما یه سیلی محکم زد تو گوشم تا حالا همه چیز توی گوگل نوشته بودم به جز خدا سایت شما به من 1 فرصته دوباره داد تا خدارو بهتر بشناسم چون از بچگی تنها بودم وفقط با اون حرف میزدم حالا تاز ه دارم میفهمم اون کی بوده ممنون که سایتتون بوی خدا رو می ده بوی کسی که حرفاتو مطمئن باش می شنو مطمئن باش [لبخند]

مریم

ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی یاصاحب الزمان ادرکنی[گل]

رضا

سلام سایتتون فوق العادس. شاید باور نکید ولی اصلا فکر نمی کردم توو اینترنت از این جور چیزها و این تیپ همصحبت ها هم بشه پیدا کرد. خدا پشت و پناه همتون باشه و ایشا الله هرچی ازش میخواید بهتون بده.

حبیب

همه در بعثت ذرات هستیم/همه پیغمبر به ذات هستیم/بشر ائینه دار بی ثباتی است/ورنه دانش توحید ذاتی است/خدا جز خاک ماوایی ندارد/جهان غیر خدا جایی ندارد/خدا در لابه لای لا مکان است/خدا مثل حقیقت بی نشان است/خدا ذات گل و ذات قناری است/خدا اثبات باران بهاریست/خدا در هر نظر ائینه ماست/همین حالا..همین حالا خدا در سینه ماست/(سایت خوبی دارید.به امید خدا امت رسول الله پاینده و رستگار خواهد شد.)

سارا

عالی بود

مریم

کاش ما در خوشی ها هم انقدر که در تلخی ها یاد خدا می کنیم یاد کنیم

ashly

ممنونم عالی بود برام دعا کنید خیلی ار خدام دورم خیلی دوست دارم در قلبم جا داشته باشه [نگران]

شادی

واقعاً زیباست. ولی من تو شادی هام هم یادش می افتم. خیلی زیاد [زبان].

fateme

اره منم اشتباه کردم قدر خودمو ندونستم و گرفتار شدم اون رو دور انداختم و انگار جهان نیز هم مرا دور انداخت خدایا وای هز ان روزی که بخواهی مرا به خاطر گناهانم عذاب کنی مرا ببخش